


Audi S6: мягкий дизельный спорт
Навіть якщо ви, як і я, абсолютно байдужій до великих седанам, цей огляд вам все одно повинен бути цікавий. Тому що на тесті у нас, напевно, найдивніша S-версія від Audi. Яка в черговий раз доводить, що прогнозувати розвиток німецького автопрому - справа невдячна.

Сьогодні ми поговоримо про дуже цікавому новому дизелі, який скоро може з'явитися на більш цивільних автомобілях VAG. Розповімо про самому фейковий вихлопі. Розглянемо, у чому ця Audi S6 програє звичайній А6 і за рахунок чого в дійсності вона навіть дешевше. Ви дізнаєтеся також, в якому з наших замірів ця модель встановила рекорд, а в якому нас засмутила. А ще ми поділимося одним дуже цікавим інсайдом.
Лінь читати? Дивіться відео-тест Audi S6:
Історія появи
Перед нами нове покоління, новий кузов і нова для цієї моделі платформа MLB Evo, яку німецькі інженери використовують зараз для всього підряд: від Audi A4 до Bentley Bentayga. Але найцікавіше - це абсолютно нова концепція. Перед нами перша дизельна S6.

Але немає, ви помилилися, якщо подумали, що під капотом тут - 4.0-літровий дизельний V8 від SQ7. Тут встановлено 3.0-літровий V6, і на сьогодні це найпотужніші дизельні 3 літри робочого об'єму в класі. Втім, далеко не найшвидші: S6 повільніше попередньої «звичайної» А6. І взагалі, це не справжня S6, адже існує і інша S-ка ... не для нас. Але давайте по порядку.
Отже, поміркуємо на мою улюблену тему - «німці, дізельгейт і лицемірство». Ще недавно ці хлопці кричали, що дизельні двигуни - це виплодок пекла. А ми з вами радісно купували відмовні дізельгейтние VAG.

Але тут все знову перевернулося. Мотори на важкому паливі знову в моді і знову нібито екологічніше бензинових. Ось тільки для того, щоб вони такими стали і, що більш важливо, щоб вони такими вважалися ще хоча б пару років, дизельні мотори довелося дуже сильно «задушити», навчити підтуплюємо при старті і видихати через керамічний бідон.
Тобто в останніх поколіннях S4, S5, S6 і S7 вперше в історії стали дизельними, отримавши новий мотор на додачу до бензинового. Мотор, до речі, один на всіх, вперше він був представлений рік тому на SQ5. Але якщо більш компактні S4 і S5 в динаміці нічого не втратили, то для важких S6 і S7 новий дизель став якимось компромісом (і це я ще лояльно підбираю слова).

Минула Audi S6 в кузові C7 ще з 2011 року оснащувалася 4.0-літровим бензиновим V8 потужністю 450 л. с. Після рестайлінгу в 2014 році її паспортна динаміка до перших 100 км / год дорівнювала 4.4 с. І ось через шість років нове покоління оснащують вже двома моторами на вибір.
До бензиновому немає ніяких питань. Це 2.9-літровий V6 з двома турбінами (серія EA839), який вперше встановили в Porsche Panamera. Ті ж, що і з V8, 450 л. с., а крутний моменту навіть більше - 600 Нм. І абсолютно ті ж 4.4 с до 100 км / ч. Але ось одна біда - мотор цей поставляється в США, країни Азії та Росію. А в Європу (тобто і до нас) - новий суперекологічний дизель з динамікою в 5 з рівно. Тобто практично з такою ж, як у звичайній А6 з бензиновим V6 (55 TFSI). Так що тут говорити, ця S6 розганяється повільніше, ніж ще 5 років тому розганяла звичайна А6 з 3.0-літровим дизелем!

Але незважаючи на трагічну ситуацію конкретно з європейської S6, цей мотор насправді дуже цікавий. Але перед тим, як розповісти про мотор докладніше, поділюся результатами наших вимірів. На які в цей раз ми витратили трохи більше часу, ніж зазвичай.
Двигун і динаміка
Launch-контроль тут працює дуже стабільно, майже як в Porsche. Головне - проїхати кілька кілометрів для прогріву, включити Dynamic Mode і відключити ESC. Але ось коли затискаєш дві педалі, бажані 3000 об / хв набираються якось дуже повільно.

Перші три виміри підряд при температурі +25 показали в середньому 5.4 с до 100 км / год, а два виміру з місця до 200 км / год виявилися ідентичним до сотих - 21.89 с. Результат мене засмутив, і ми почали експериментувати, проводячи заміри при більш низькій температурі, благо погода якраз погіршилася. При +20 результат був уже 5.2 с,
при +16 - 5.05 с. А коли температура опустилася до позначки в +11, ми пішли навіть нижче паспортних даних - 4.9 с! А ще при низькій температурі обороти на launch-контролі піднімалися швидше і доходили вже до 3.5 тис. Об / хв
Розгін до 200 км / год при температурі +11 покращився на 2 с, тобто зайняв рівно 20 с. Втім, і цей результат можна вважати посереднім. Якраз в цій розгінної дисципліни і помітна нестача двох циліндрів, адже S6 минулого генерації розмінюватися 200 км / год за 15 с.

Але повернемося до мотору. У цій Audi S6 встановлена ??найпотужніша на сьогодні версія 3.0-літрового дизельного V6 серії EA897. Серія ця була розроблена Audi ще в 2010 році, і мотори з таким позначенням ставляться майже на все, що рухається.
Відповідно, скоро цей же мотор можуть отримати і А8, і Q7, а можливо, і VW Touareg. Підтвердженням цього припущення стало недавнє його поява в А6 Allroad під цивільним індексом 55 TDI.
Мотор цей видає майже 350 сил і 700 Нм. Але якщо ця силова установка настільки продуктивна за паспортом, чому динаміка у автомобіля настільки посередня? Давайте розбиратися.
Цей двигун є компактною версією 4.0-літрового агрегату від останньої Audi SQ7. Крім 12-вольтової мережі тут є ще й 48-вольта, яку використовує система «м'якого» гібрида зі своїм стартер-альтернатором. Від 48-вольтової мережі тут працює також і електричний нагнітач. Він видає майже 10 л. с .: за третину секунди набирає 65 000 об / м в хвилину і забезпечує наддув в пів-атмосфери. Що набагато швидше в порівнянні з класичною турбіною. Втім, саме така (Honeywell) вступає в дію після 2000 об / хв.

З одного боку, такі рішення спрямовані на екологічність і економічність мотора, але з іншого, якщо подивитися на показники, стає зрозуміло, що «полку» моменту знаходиться хоч і високо, але є досить вузькою. Звідси і не найкраща динаміка.
На виправдання Audi можна відзначити, що всі представники «великої німецької трійки» пішли тим самим шляхом (щоб мати можливість поміститися у все більш жорсткі євронорми викидів). BMW в рестайлінгової 5 Series G30 вже відмовилися від свого четирехтурбінного 400-сильного дизеля - версії М550d більше не буде. Найпотужнішою дизельної модифікацією стане 340-сильна 540d. Схожа ситуація і у Mercedes. У рестайлинговом E-Class з індексом 400d рядний 3.0-літровий OM 656 дефорсировали з 340 л. с. до 330 л. с., та й "полку» пікової віддачі йому також трохи звузили. У підсумку виходить, що дизельна S6 на сьогодні, по-перше, має найпотужніший 3.0-літровий мотор в класі, а по-друге, залишається єдиною дизельний спортивною версією.
З іншого боку, цивільні E-Class 400d і 5 Series 540d все одно швидше S6 (по крайней мере, по паспорту). Причому у випадку з BMW різниця становить майже пів секунди. При меншій-то потужності самого мотора.
Технології
Причина полягає в тому, що Audi на без малого 300 кг важче. У S6 при всій скромності динаміки, яку здатний забезпечити новий дизель, закладений досить серйозний арсенал «бойових» технологій.
Це і підрулюють задні колеса, які принципово ігнорує Mercedes, і пневмопідвіска, якою все ще не буває в 5 Series, і активний задній диференціал, який у седана BMW доступний тільки в бензинової М550i. Ну і врешті-решт - механічний самоблок Torsen між осями, в той час як у конкурентів на нашому ринку встановлені електронні муфти.

Так, муфти дешевше і дозволяють зменшити витрату, але вони ще не готові сприймати ті навантаження, яких Torsen просто не помічає. Ви ж пам'ятаєте, як легко перетворити будь BMW в монопривідний автомобіль, перегрів муфту?
Так, весь цей набір ваги, на жаль, не робить S6 швидше або економічніше, але забезпечує істотну надбавку в комфорті і впевненості на дорозі. Причому як в порівнянні з конкурентами, так і в порівнянні зі звичайними А6, які на наш ринок поставляються з не дуже-то плавними в роботі DSG і «попсовими» муфтами quattro ultra. А ось в тій же Німеччині переваг у S6 перед А6 трохи менше, адже у них і в А6 доступний старий 3.0-літровий дизель з Torsen і гидротрансформатором.
Вихлопна система
Але дечого в А6 не буде навіть в Німеччині. Наприклад - агресивного вихлопу. Дуже агресивного ... Але несправжнього. По-перше, труби вихлопної системи виведені не в бампер, а опущені вниз за ним. А на самому ж бампері - пластикова бутафорія. А по-друге, цей воістину гучний і прекрасний живий звук йде не від двигуна, а з електроакустичного динаміка під бампером.
У чому ж причина (адже цим «грішать» все німецькі преміальні седани)? Для початку - про звук. Дизель сам по собі звучить посередньо, а коли в ланцюжку після нього встановлені керамічні каталізатори, навіть цього «посередньо» більше не чути. І у виробників є дві опції: або їх дійсно спортивних моторів не буде чути взагалі, або ж звук, який міг би виходити з труб, якби не було всіх цих фільтрів, відтворить динамік.

Mercedes вибрав перший варіант, BMW і Audi встановили динаміки. У BMW вони доступні як опція для будь-яких моторів в автомобілях X-cерии. У Audi вони входять в базове оснащення. Та й звучать динаміки шикарно: реальний звук S6 синхронізується з оборотами двигуна, тому сприймається такий фейк дуже реалістично.
Друга частина «вихлопного обману» - це бутафорські дифузори. І у такого рішення теж є причини. По-перше, так дешевше і простіше: не потрібно робити термозахист, не потрібно виводити і кріпити металеві дифузори і т. Д. Але це ще не все. Коли труби спрямовані вниз, дійсно важкі частинки з дизельного вихлопу швидше осідають, а не йдуть прямо в повітропровід стоїть позаду автомобіля. З цієї точки зору вульгарний декор з бамперів взагалі краще було б прибрати. Так вже роблять в Audi і Mercedes. Але якщо ви принципово не можете з цим змиритися, купуйте BMW і насичуйте міське повітря канцерогенами більш ефективно.
Як управляється
Можливо, когось червоний шильдик з літерою «S» підстьобне подумати про дріфте. Так, на слизькій поверхні абияк подріфтіть можна навіть на Audi, якщо перейти в Dynamic Mode, щоб задній sport differential вам злегка в цьому допомагав. Але в порівнянні з BMW і Mercedes, побудованими на задньопривідних платформах, S6 з міжосьовим диференціалом є абсолютним антідріфткаром.

Повний привід завжди включений, а Torsen плавно і впевнено реагує на втрату зчеплення, тому ви нізащо не змусите автомобіль палити задні шини або боком входити в повороти на асфальті. Так, іноді це нудно. Але в той же час це залізне перевагу Audi і її філософія.
Завдяки хорошій развесовке, поворотною задньої осі і двох окремих муфтам на задньому диференціалі S6 дуже ефективно вкручується в повороти. Навіть коли, здавалося б, ви все зробили для того, щоб спровокувати занос. Втім, цей автомобіль зовсім не провокує їздити агресивно. Що стало для мене відкриттям.
Адже коли я вперше сідав в S6 - на величезних дисках, заниженою S-підвісці, з червоним салоном і викликають кріслами-ковшами - то очікував жорсткості і можливості «подубасіть». Ось тільки у цій Audi плани виявилися іншими. На пневматичної підвісці навіть в динамічному режимі автомобіль зовсім не сприймається жорстким.

Та й налаштування керма - без якогось спортивного перегину. Іноді хочеться навіть більше гостроти ... Хоча ні, не так. Підвіска і кермо тут ідеально підходять один одному, і завдяки м'якості їх налаштувань мотора здається більш ніж достатньо, І навіть легке «подтупліваніе» коробки не дратує. Особливо якщо в динаміках починає гудіти фейковий вихлоп.
Сумарні відчуття від їзди на S6 такі: максимальна для повсякденного наваліванія потужність, помірна жорсткість, баланс, гармонія і ніякого хардкору. Як на мене, цей седан варто сприймати як ідеальну А6 в максимальному оснащенні. Але це дійсно не зовсім те, чого я очікував від S-ки.
Інтер'єр
Якщо ви знайомі з видом салонів Audi А6, А7 і А8, S6 навряд чи вас чимось здивує. Тут все абсолютно так само: бездоганний (як на мене) дизайн і відмінна ергономіка, якщо змиритися вже, врешті-решт, з сенсорами. Та й підбір матеріалів можна назвати відмінним, якщо звикнути щодня витирати глянсову передню панель.

Але дечого ми в А6 і А8 все ж не бачили. Йдеться про спортивні ковшоподібні кріслах. І це та опція, від якої я б відмовився в першу чергу. Вони дорожчі за звичайні крісел, але мені в них незручно. Тут немає налаштувань боковин, тут не вистачає кута нахилу сидіння і діапазону поперекового упору. А якщо у вас велике зростання (мій - 1.93 м), спина весь час зігнута через увігнутого рельєфу крісла. Важливий недолік таких крісел - відсутність можливості замовити з ними вентиляцію і масаж.

І в цьому Audi вже традиційно програє BMW. Адже в М-кріслах є і масаж, і вентиляція, там набагато більше електричних регулювань, серед яких - злам верхньої частини спинки. Тому, як мені здається, варто замовляти все ж «прості» крісла, які оснащені набагато більшим функціоналом в порівнянні з «ковшами».
Крім того, подекуди по салону доведеться пройтися «антискрип». Пробіг тестового автомобіля - 10 тис., Але вже з'явилися "цвіркуни" по передній панелі і за «приборки». Втім, це і логічно, адже пластик тут тонкий і дзвінкий. І навіть оббивка натуральною шкірою не рятує.
Зате чого у Audi не відняти, так це, мабуть, тендітній в класі ілюмінації. Як всередині, так і зовні.
Другий ряд
Попереду А6 практично не відрізняється від соплатформенний флагманської А8 (якщо, звичайно, вибрати нормальні крісла). Ззаду ж все по-іншому. Мені з ростом 1.93 м тут тісно. Так, затишно, візуально - дуже приємно, але все ж тісно. Та й комплектація, чесно кажучи, не дотягує до рівня автомобілів, які хотілося б використовувати з водієм. Все, що є, це шторки на стеклах, два USB, підігрів сидінь і окрема кліматична установка.
І якщо хтось спробує заперечити, що це, мовляв, клас такий, що тут і не повинно бути якогось просунутого оснащення, я пораджу їм зайти в салон Lexus і посидіти в максимальній укомплектованому ES. Там є і електрорегулювання, і управління аудіосистемою. Не кажучи про те, що і місця побільше, і шумоізоляція получше.

Так, і про шумоізоляції. З одного боку, салон дуже добре ізольований від сусідів по потоку. Тому в місті в пробках тут дійсно тихо. Але при цьому дуже погано ізольоване днище, і досить лише трохи набрати швидкість, щоб шум від дороги заповнив весь салон. Навіть на хорошому новому асфальті гул від широких коліс на швидкості дратує. На поганій дорозі - взагалі біда. У А8, наприклад, зовсім не так.
Висновок
Але перед тим, як підсумувати, потрібно віддати Audi S6 пальму першості. Цей седан є абсолютним рекордсменом (серед перевірених нами, звичайно ж) з точки зору ефективності гальмування. Він зі 100 км / ч зміг зупинитися за 36.5 м, та ще й не на заводський гумі Michelin. Вся справа в найбільших (як спереду, так і ззаду) гальмівних механізмах, які для моделі є стандартним оснащенням. Так, можна і вуглець-кераміку за 10 тис. Євро замовити, але для їзди по місту в цьому немає потреби.

А ось у чому є потреба, так це в акуратному переїзді нерівностей та уваги під час паркування. Тому що стандартний кліренс цієї S6 (нагадаю, тут пневматична S-підвіска) - 10.5 см, в максимальному ж положенні пневматика дозволяє «вичавити» 13.5 см.
Тепер же - до висновків. Буду відвертий, насправді я злегка упереджений до цього автомобіля. Але не тому, що це седан. Є один секрет. В редакції InfoCar.ua ще з 2017 року є один дуже цікавий інсайдерський документ. Це база замовлень запчастин одного німецького виробника з характеристиками моделей автомобілів, на які ці запчастини замовляють.
Ще в 2017 році ми вже бачили деякі характеристики «шісток» в кузові С8. Так ось, в тому списку була всього одна S6 - бензинова, з тим самим мотором 2.9. А ось цей 350-сильний дизель значився як мотор для звичайної А6.

Про що це говорить? По-перше, ви тепер знаєте, що німецькі інженери і маркетологи планують все заздалегідь, а по-друге, ви знаєте, чому на початку огляду я назвав цей седан самої дивної S-кою від Audi. Це просто не S6, це А6, яка за волею долі отримала той самий заповітний арсенал. Ідеальна А6!
«Ось тільки за ціною S6», - скажете ви. Ні, якраз навпаки. S-версія в Україні варто навіть дешевше, ніж 3.0-літрова бензинова А6 в схожій комплектації. Ошатний зовні автомобіль на пневматичній підвісці з підрулюючими задніми колесами можна придбати за 72 тис. Євро. Бонусом до цього ви отримуєте той самий набір бойових технологій: Torsen, «чесну» автоматичну КПП, чудові гальма і шильдик S6, який все ще чогось вартий (напевно).
Але, правда, щоб такий седан не видався збитковим на тлі якого-небудь останнього Kuga, вам все ж доведеться докуповувати сюди хоча б камери, паркувальні датчики, адаптивний круїз-контроль, проекцію, матричні фари і подвійне скло. Все це в сумі обійдеться вам близько 15 тис. Євро. Разом вже 87 тис. Тестовий же автомобіль, укомплектований всім підряд, коштує 97 тис.

Але ось 21-дюймові колеса і спортивні крісла я купувати все ж не радив би. Та й спортивний задній диференціал саме в такий S6, мабуть, буде не надто часто затребуваний.
Ваша думка!
Оцініть статтю!Об'єктивністьнеупередженість оцінкиАктуальністьцікаво було читати?Фото/Відеоякість фото та відеоСтиль текстучи красиво написано
Обсуждение тест-драйва S6
Відгуки про Audi S6

Украина, Киев
12.06.2012
Я всегда спешу. Едва выпив чашечку кофе, я выбегаю из дома, на ходу перебирая в голове планы на сегодня. Дел, как обычно, много… быть там, тут и здесь, почти в одно и то же время. Как сделать всё и ни читати відгук

Украина, Луганск
08.10.2007
S6 замечательный спортивный автомобиль для ежедневного использования. Двигатель 230 л.с. обеспечивает хорошую динамику, уверенные обгоны. Комфортная подвеска, хорошее сцепление авто с дорогой. читати відгук